#SzkołaPamięta

Nasi wychowankowie, jak co roku włączyli się w akcję MEN „Szkoła Pamięta”, odwiedzając lokalne miejsca pamięci. W sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

28 października 2022r. klasa 1a i 1b wraz z wychowawcami p. Amandą Żurowską, p. Justyną Warchoł, p. Mariolą Skrzeczyńską  wybrały się na cmentarz przy ul. Limanowskiego z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Pamiętając o zmarłych, uczniowie w chwili ciszy przywołali wspomnienia o bliskich, których nie ma już wśród nas. Odwiedzili również groby ludzi zasłużonych dla historii naszej lokalnej Ojczyzny, którzy spoczywają na cmentarzu. Upamiętniając ich, zapalili znicze przy grobach żołnierzy polskich poległych w obronie Ojczyzny w czasie II wojny światowej, a także przy pomnikach pamięci narodowej: w hołdzie więźniom politycznym okresu stalinowskiego i Sybirakom, Radomian, którzy zginęli w obozach koncentracyjnych oraz oficerów i żołnierzy Rzeczypospolitej Polskiej zamordowanych przez NKWD w Katyniu, Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku i innych obozach w latach 1939-1945.