Laboratorium przyszłości

Laboratorium Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest  budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym ,gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował ,że umiejętności matematyczne w zakresie nauk przyrodniczych, technologii, i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratorium Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Laboratorium Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych ,kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W ramach Laboratorium Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 70 000 i wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt :

 1. Drukarkę 3D wraz z akcesoriami Antycubic4max
 2. Laptopa HP
 3. Gogle VR Class
 4. Kamerę przenośną cyfrową wraz z akcesoriami
 5. Aparat fotograficzny Canon wraz z akcesoriami
 6. Zestaw szaf
 7. Klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami Mały Chemik
 8. Mikroskopy wraz z akcesoriami 
 9. Klocki do samodzielnej konstrukcji wraz z akcesoriami sekrety elektroniki
 10. Oświetlenie do realizacji nagrań Softbox
 11. Robot edukacyjny wraz z akcesoriami JIMU Box, VEX IQ
 12. Lutownica/Stacja lutownicza 
 13. Mikrofony z akcesoriami
 14. Monitor interaktywny

#LaboratoriaPrzyszłości

Wrzesień to pierwszy miesiąc, w którym uczniowie naszej szkoły pracowali z  wykorzystaniem sprzętu zakupionego przez szkołę w ramach „Laboratorium przyszłości”. Pod kierunkiem nauczycieli informatyki uczniowie mieli możliwość zbudowania robotów za pomocą zestawów Jimu Box oraz  wydrukowali  pierwszy produkt z wykorzystaniem drukarki 3D. Zajęcia  z wykorzystaniem nowoczesnej technologii otwierają nowe możliwości,  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

W miesiącu październiku w ramach Laboratorium Przyszłości za pomocą gogli VR uczniowie mogli przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości.

#LaboratoriaPrzyszłości

19 .X.2022r.  w klasie 5a odbyła się ciekawa lekcja biologii. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela  wykonywali proste preparaty mikroskopowe. Do tego celu użyli bulwy ziemniaka. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy. Wszyscy celująco wykonali    preparaty oraz  odszukali w polu widzenia komórki skrobi ziemniaka Prawidłowo wykonanie zadania sprawiało uczniom ogromną satysfakcję, szczególnie dlatego ,że mogli korzystać z ” Podręcznego laboratorium”  , w tym nowego mikroskopu świetlnego oraz przyrządów preparacyjnych  zakupionych w ramach ” Laboratorium przyszłości”.

 
 

#LaboratoriaPrzyszłości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 3a zaśpiewali piosenkę pt.” Co to jest niepodległości?” odtwarzaną na monitorze interaktywnym . Uczniowie zapamiętali z niej, m.in, że Polska była pod zaborami Rosji, Austrii i Prus przez 123 lata oraz że odzyskaliśmy niepodległość 11.11.1918r. Na lekcji była obecna p. Dyrektor, która była dumna z wiedzy i postawy uczniów.

 
 
 
 
 

#LaboratoriaPrzyszłości

Miło nam poinformować, że w bieżącym  roku szkolnym 2022/2023 klasy:
2a,2b,3a,3b wraz z wychowawcami realizują  ogólnopolski projekt
edukacyjny „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”.
Projekt daje możliwość realizacji podstawy programowej kształcenia
ogólnego w efektywny i atrakcyjny sposób – poprzez wykorzystanie
narzędzi multimedialnych i informatycznych m.in. z programu
„Laboratoria przyszłości” oraz odkrywania tajników współczesnych
technologii.Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli będą wykonywać  trzy
wybrane zadania z czterech modułów, łącznie dwanaście zadań. Zachęcamy
do oglądania zdjęć ze zrealizowanych zadań, które na bieżąco będą
publikowane na stronie naszej szkoły.

#LaboratoriaPrzyszłości

Ciekawa lekcja chemii

#LaboratoriaPrzyszłości

W kl.4b została przeprowadzona lekcja z zastosowaniem klocków jumu box..Grupy czteroosobowe twrorzyły formy przestrzenne : huśtawka,

 słoń i pies. Uczniowie kształtowali umiejętność  konstrukcji przestrzennej z wybranych elementów, dzielenia się pracą w grupie oraz wzajemnej pomocy.

#LaboratoriaPrzyszłości

Zajęcia świetlicowe w ramach programu Laboratorium Przyszłości W czasie zajęć świetlicowych dzieci wykorzystywały sprzęt z programu LP. Tworzone były różne konstrukcje z klocków Jimu Robot. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

#LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie podczas zajęć rewalidacyjnych używali klocków do samodzielnej  konstrukcji. Ćwiczyli w ten sposób motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową i wyobraźnię przestrzenną.

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach Laboratorium Przyszłości nauczyciele wychowania fizycznego wykonali serię zdjęć demonstracyjnych prawidłowo wykonanych ćwiczeń : zagrywka sposobem górnym, odbicia sposobem górnym w piłce siatkowej dwutakt w piłce koszykowej, metodą poklatkową.  

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach realizacji programu „Laboratorium Przyszłości” uczniowie z klasy 1a zapoznali się z filmem instruktażowym „Na czym polega drukowanie 3D? . Głównym celem lekcji było przede wszystkim zapoznanie uczniów z zasadą działania drukarki 3D, obsługą urządzenia, a także zapoznanie z programami służącymi do wykonywania wydruków 3D. Uczniowie dowidzieli się jak działa drukarka 3D Antycubic4max oraz jak powstają pierwsze druki 3D. Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy z uwagą słuchali o zastosowaniu wydruku 3D w różnych dziedzinach nauki.

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach Laboratorium Przyszłości nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Podczas zajęć mogliśmy przenieść się w świat wirtualnej przyszłości za pomocą gogli VR, zgłębić umiejętność drukowania na drukarce 3D oraz programowania  robotów.

#LaboratoriaPrzyszłości

Nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w konferencji w ramach projektu Nauczyciel Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości
 
19 kwietnia naszą szkołę odwiedziło Mobilne Laboratorium Przyszłości. Zajęcia odbywały się w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
Edukatorzy przeprowadzili w formie warsztatowej zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii. Podczas zajęć uczniowie zgłębiali tematykę druku 3D oraz samodzielnie pracowali z długopisami 3D.
Uczniowie zapoznali się też z pojęciem sztucznej inteligencji. Mieli możliwość wzięcia udziału w zabawie rozpoznawania obrazów na przykładzie programu do rozpoznawania gestów. Poznali zasady wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Wszyscy dobrze się bawili !

#LaboratoriaPrzyszłości

Dnia 22.05.2023 r dzieci z klasy 1ai1b wybrały się wraz z opiekunami p. Justyną Warchoł, p. Amandą Żurowską oraz p. Mariolą Skrzeczyńską na warsztaty z robotyki na Uniwersytet Mechaniczny w Radomiu w ramach projektu laboratoria przyszłości. Dzieci na warsztatach mogły zobaczyć wirtualny świat w goglach VR oraz dowiedziały się jak działa drukarka 3D,mieli możliwość samodzielnego wydrukowania projektu.

Trzecia klasa na zajęciach z edukacji informatycznej z wykorzystaniem drukarki 3D

#Laboratoria przyszłości

Klasa 1a uczestniczyła w zajęciach w ramach Laboratorium Przyszłości

Lekcja języka polskiego z wykorzystaniem okularów VR. W kwietniu uczniowie z Ukrainy wykorzystali okulary VR do stworzenia opisu krajobrazu. Mieli okazję ,,przejść się” po lesie, zobaczyć małą chatkę, zwrócić uwagę na detale krajobrazu leśnego. Lekcja z okularami VR była dla nich interesująca i jeszcze na pewno się powtórzy.

Skip to content