aktualności
Zapal się na niebiesko z EMOCJĄ!

Zapal się na niebiesko z EMOCJĄ!

Uczniowie klasy 2b integracyjnej z PSP Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu od początku roku szkolnego 2021/2022 realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny EMOCJA.
1 kwietnia dzieci z klasy 2b integracyjnej wzięły udział w akcji ,,Zapal się na niebiesko z EMOCJĄ” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2022.
Uczniowie ubrali się na niebiesko, obejrzeli film animacyjny o osobach ze spektrum, wykonali ćwiczenia na tablicy multimedialnej. Dowiedzieli się, że każdemu należą się same dobre uczucia: zrozumienie, szacunek, miłość, przyjaźń. Kluczowym zadaniem było przejście po ścieżce sensorycznej oczywiście boso, aby lepiej zrozumieć osoby z autyzmem , które inaczej odbierają świat. Wspólnie ułożyli napis ” Zapal się na niebiesko” i zapalili niebieski lampion. Wykonali również prace plastyczne. Uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję. Dzięki zajęciom poszerzyli swoją wiedzę i tolerancję wobec osób dotkniętych autyzmem.
#MarzenaDziadkowiec #projekt_Emocja

Zajęcia przeprowadziły : wychowawca – p.Agnieszka Szary i nauczyciel wspomagający – p.Magdalena Śledź, a przyglądała się im p. Dyrektor Jolanta Szczepanik.

Skip to content