aktualności
Szkolne obchody Światowego Dnia Autyzmu

Szkolne obchody Światowego Dnia Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest szerzenie wiedzy na jego temat oraz solidaryzowanie się z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami.

Uczniowie i nauczyciele PSP22 z oddziałami integracyjnymi również włączyli się w akcję. Problem autyzmu jest na bardzo bliski, jako szkoła z oddziałami integracyjnymi codziennie mamy styczność z dziećmi, z zaburzeniami rozwoju.
Nasi uczniowie na znak jedności i solidarności ubrali się na niebiesko. W klasach odbywały się zajęcia mające na celu podnoszenie świadomości uczniów i propagowanie wiedzy na temat autyzmu.
Szkolne korytarze i świetlicę ozdobiły niebieskie dekoracje, zawieszono również hasła „Razem dla autyzmu”, „Zapal się na niebiesko”.
Klasa 2b integracyjna biorąca udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „EMOCJA” włączyła się akcję ,,Zapal się na niebiesko z EMOCJĄ”. Ważny elementem zajęć była ścieżka sensoryczna, po której uczniowie szli boso. „Zapalili się” również symbolicznie na niebiesko, odpalając lampion.
Klasa 1b integracyjna wykonywała prace plastyczne oraz obejrzała prezentację „Czym jest autyzm?”.

Na świetlicy szkolnej dzieci wzięły dział w „Marszu niebieskiej rękawiczki”. Pochód odbył się na dużej sali gimnastycznej, ze względu na niekorzystną pogodę. Dzieci szły trzymając niebieskie rękawiczki i balony, przy okazji słuchając piosenki De Mono „Autyzm”.

Skip to content