aktualności
„Za duży na bajki” – polecamy

„Za duży na bajki” – polecamy

Drodzy Rodzice, Wychowawcy.

18 marca na ekrany kin w całej Polsce wszedł film „Za duży na bajki”. To niewątpliwie premiera wyróżniająca się wśród rodzimych propozycji dla dzieci i młodzieży ostatnich lat. Porywające kino familijne oparte na dowcipnej i inteligentnej intrydze porusza problemy aktualne w świecie współczesnych dzieci, ale także ponadczasowe.
W ramach doskonalenia zawodowego Kino Studyjne „Elektrownia” zorganizowało pokaz szkoleniowy dla nauczycieli. Udział w nim wzięły p. Magdalena Makarska i p. Magdalena Śledź.

Serdecznie polecamy Wam drodzy Wychowawcy, abyście wybrali się na ten film ze swoimi klasami.
„Za duży na bajki” to opowieść o Waldku, który trenuje…. e-sport przed komputerem, dla którego liczą się gry komputerowe i turniej, w którym chce wziąć udział. Jego życie zmienia się diametralnie, kiedy trafia pod opiekę ciotki Mariolki. Wtedy poznaje co to jest prawdziwy sport, zdrowe odżywianie i samodzielność. Jednocześnie poznaje prawdę o chorobie mamy – diagnoza nowotwór.

Drodzy rodzice zabierzcie swoje dzieci na ten film jeśli:
– macie problem z uzależnieniem dziecka od gier komputerowych,
– u dziecka występuje brak zainteresowania sportem,
– dziecko ma nadwagę,
– chcecie, aby Wasza pociecha zaczęła być samodzielna,
– chcecie spędzić razem czas na mądrym i familijnym filmie.

Film może być doskonałym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi na wiele tematów: młodzieńczej miłości, siły przyjaźni, sposobów oswajania lęku oraz mierzenia się z bardzo trudnym doświadczeniem, jakim jest choroba rodzica. Dzięki przemianie głównego bohatera z nieśmiałego i niepewnego siebie dziecka w znającego swoją wartość i rozsądnie myślącego chłopca film ma wielką szansę zachęcić dzieci do samodzielności.


Zachęcamy do udziału w projekcjach.
Magdalena Makarska i Magdalena Śledź.

Skip to content