aktualności
Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie zna każdy, to nieodłączna część dzieciństwa. Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada i jest stosunkowo nowy, bowiem misie swoje święto mają od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania tej zabawki.

Historia Misia.

Powstanie misia wiąże się bezpośrednio z polityką Stanów Zjednoczonych. W 1902 roku, ówczesny prezydent USA Theodore Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Amerykańskiemu przywódcy jednak nie udało się upolować żadnego zwierzęcia. Wówczas towarzysze Roosevelta złapali małego niedźwiadka i przywiązali do drzewa, by prezydent mógł oddać strzał. 

Roosevelt odmówił jednak zabicia niedźwiadka i kazał go uwolnić. W postaci komiksu historyjkę tę przedstawiły media. Zainspirowany nią jeden z wytwórców zabawek postanowił wykonać na cześć prezydenta małego wypchanego niedźwiedzia zabawkę – i tak powstał Teddy Bear (Niedźwiadek Teddy’ego – od zdrobnienia imienia amerykańskiego prezydenta). Nazywany tak do dziś w krajach anglojęzycznych miś, stał się z miejsca hitem, najpopularniejszą i jedną z podstawowych zabawek dla dzieci na całym świcie. 

W tym dniu dzieci ze świetlicy szkolnej pod okiem p.Magdaleny Makarskiej wykonywały misie za pomocą wydzieranki, był też miś pastelowy, brokatowy 🙂 i mięciutki miś z włóczki. Kreatywność dzieci można podziwiać na zamieszczonych zdjęciach.

Skip to content