Europejski Dzień Sportu w naszej szkole #ESSD2024 #BeActive #ESSDPoland #ESSDPoland2024 #RuchowyPlanLekcji

Dnia 27 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu. Podczas tego wydarzenia  klasy 5-8 uczestniczyły w rajdzie pieszym Kruszyna – Grabowy Las – Dobieszyn – Podlesie Małe. Wspólnie pokonaliśmy 12 km . Natomiast młodsze klasy przygotowały zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej. Klasa 1a i 2b udowodniły, że nauka to nie tylko siedzenie w ławkach .Kl 1a wykonała owocowy quiz . Na poprawnie podaną sylabę uczniowie reagowali ruchem. Kl 2b przygotowała zajęcia z języka polskiego polegające na tym, że po usłyszeniu rzeczownika dzieci ustawiały się w miejscu, które odpowiadało liczbie mnogiej lub pojedynczej usłyszanego wyrazu. To była wspaniała zabawa i nauka.