Pierwsze Cywilizacje – Sumerowie

Uczniowie klasy piątej na lekcji historii zapoznali się z cywilizacją Sumerów, którzy tworzyli swoje osady ok. 3000 lat p.n.e. Jednym z największych osiągnięć Sumerów było wynalezienie pisma obrazkowego, z którego stopniowo ukształtowało się pismo klinowe. Sumerowie prowadzili notatki gospodarcze, tworzyli umowy handlowe. Spisywali dzieje swych królów oraz dzieła literackie na glinianych tabliczkach.
Uczniowie na chwile przenieśli się w czasie i poczuli się jak cywilizacje sumeryjskie z doliny rzek Eufrat i Tygrys. Stworzyli własnoręczne zapiski na podstawie alfabetu sumeryjskiego. Zamiast gliny wykorzystali plastelinę oraz wykałaczki. Zajęcia pobudziły u dzieci kreatywność, wyobraźnię oraz twórczość.