Sport i ruch zdrowy w ciele duch

Nasza szkoła została wybrana razem z innymi 300 szkołami w Polsce do przeprowadzenia pilotażu materiałów edukacyjnych. Edukacyjny Program dla Zdrowia w Szkołach jest jednym z działań podjętych przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030.W klasie 4b zrealizowany został temat: ,,Sport i ruch- zdrowy w ciele duch „. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest ,,piramida aktywności fizycznej, poznali rodzaje aktywności fizycznej oraz jej pozytywne skutki mające wpływ na organizm człowieka. W czasie lekcji dzieci  wykonywały ćwiczenia kształtujące m.in skoczność, wytrzymałość, koordynację itp. Klasa VI zapoznała się z tematem Skąd wiem, co jem. Celem lekcji było promowanie zdrowych wyborów żywieniowych przeciwdziałających i zapobiegających zachorowaniu na choroby nowotworowe. Uczniowie nauczyli się jak należy interpretować dane zawarte na etykietach produktów spożywczych oraz poznali podstawowe determinanty pozwalające na ocenę jakościową produktów spożywczych pod kątem ich wpływu na zdrowie.