Bal Wolontariusza

W dniu 10 .02 .2023 r  w X Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego odbył się Bal Wolontariusza. Wolontariat jest doskonałą szkołą charakteru. Wzbogaca obie strony – nie tylko tego, kto korzysta z pomocy, ale także tego kto udziela wsparcia. Uczy życia w zespole, wśród ludzi i dla ludzi. Ks. Krzysztof Bochniak podziękował wszystkim i podkreślił, jak ważna jest praca wolontariuszy wlewających nadzieję w serca potrzebujących. Witając zgromadzonych uczniów i ich opiekunów ks. Krzysztof Bochniak  ze Stowarzyszenia Centrum Pomocy ,,Arka”, podziękował im za pracę, oddanie i poświęcenie wkładane w działalność na rzecz potrzebujących. To dzięki Wam od lat tak prężnie działamy, to Wy jesteście z nami każdego dnia, na każdej akcji, w każdej chwili gotowi bezinteresownie nieść pomoc, poświęcając swój wolny czas. Bal jest formą nagrody i podziękowania za całoroczną sumienną pracę wolontariuszy na rzecz innych. Jest również przesłaniem dla młodych ludzi, że warto pomagać innym.