Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

III MIĘDZYNARODOWA EDYCJA  VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

„PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

21 października 2022r. nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji czytelniczej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych    oraz kampanii społecznej

„Cała Polska czyta dzieciom”.

W wydarzeniu, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, brała udział cała społeczność szkolna. Książki czytano w różnych miejscach szkoły: w bibliotece, świetlicy, na korytarzach, w salach lekcyjnych oraz w pokojach administracji. Uczniowie klas pierwszych (którzy nie umieją jeszcze samodzielnie czytać) wysłuchali bajek czytanych przez Panią Dyrektor, psychologa i pedagoga szkolnego, wychowawców oraz pracowników administracji. Czekamy na kolejną edycję „Przerwy na czytanie”.

Elżbieta Fajdek, Beata Nalberska,  Aleksandra Fiutowska – koordynatorki wydarzenia.