aktualności
10 czerwca 2022 Nadanie Sztandaru PSP22

10 czerwca 2022 Nadanie Sztandaru PSP22

W miniony piątek w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość – poświęcenie i przekazanie sztandaru. Po zmianach systemowych, gdy Publiczne Gimnazjum nr 12 zostało przekształcone na Publiczną Szkołę Podstawową nr 22, szkoła nie miała sztandaru.
Kardynał Stefan Wyszyński mówił: „Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym, a przysięgą wojskową”. P. Dyrektor Jolanta Szczepanik zrobiła wszystko co w jej mocy, aby szkoła i uczniowie mieli swój symbol, który będzie towarzyszył uczniom podczas ważnych uroczystości szkolnych, kościelnych i miejskich.
Poświęcenie sztandaru odbyło się w kościele Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu. Mszy świętej przewodniczył ks. prałat Jarosław Wojtkun. Następnie poczet sztandarowy, udał się do budynku szkoły, gdzie rozpoczęło się uroczyste przekazanie sztandaru przez Radę Rodziców, najpierw p. Dyrektor, a następnie uczniom ze szkolnego pocztu sztandarowego.
Po części oficjalnej, zebrani goście mogli obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów naszej szkoły, które nawiązywało do twórczości Mikołaja Reja- patrona szkoły oraz do epoki Renesansu.
Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Katarzyna Kalinowska Zastępca Prezydenta Miasta Radomia, Pani Agnieszka Grabska Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu, Pan Wojciech Nalberski Dyrektor Kuratorium w Warszawie Delegatura w Radomiu, przedstawiciele związków zawodowych, dyrektorzy radomskich szkół oraz pierwszy dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 Pan Zenon Krawczyk.

W imieniu p. Dyrektor Jolanty Szczepanik jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie na tak ważną uroczystość szkolną wszystkim zaproszonym gościom, rodzicom i uczniom.

Skip to content