aktualności
RADOMSKIE KAZIKI 2021

RADOMSKIE KAZIKI 2021

Dzisiaj, 4 marca – przypada liturgiczne święto ku czci św. Kazimierza Królewicza. Kazimierz Jagiellończyk, polski królewicz, to święty Kościoła katolickiego, patron Litwy i jeden z historycznych patronów Polski, a od 1983 r. także Radomia i diecezji. Każdego roku nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Radomskich Kazików. W Bazylice Mniejszej pod wezwaniem św. Kazimierza, parafianie i goście mieli możliwość oglądać scenki historyczne z życia królewicza oraz montaże poetycko – muzyczne w wykonaniu naszych uczniów. Niestety, z uwagi na trwającą pandemię, w tym roku musieliśmy zmienić nasze plany. Chcąc jednak uczcić patrona Radomia, prezentujemy on – line recytację ukazującą ducha modlitwy, który zaprowadził królewicza do świętości. Przypominamy również wiersze naszych uczniów, przybliżające życie świętego, o którym jego wychowawca, wybitny historyk Jan Długosz tak pisał: „Był młodzieńcem szlachetnym, rzadkich zdolności i godnego pamięci rozumu”.

Skip to content