aktualności
NIEPODLEGŁOŚĆ – trudne słowo.

NIEPODLEGŁOŚĆ – trudne słowo.

NIEPODLEGŁOŚĆ – trudne słowo. Co znaczy NIEPODLEGŁOŚĆ? Na to pytanie odpowiedzieli nasi uczniowie podczas akademii z okazji tego święta.

NIEPODLEGŁOŚĆ to WOLNOŚĆ – tak odpowiadali zapytani uczniowie, ich rodzice, którzy licznie przybyli na uroczystość i zaproszeni goście – uczniowie klasy mundurowej ZDZ w Radomiu.

Uczniowie klasy mundurowej ZDZ uświetnili akademię pokazem krótkiej musztry podczas eskorty pocztu flagowego. Uczniowie klas młodszych patrzyli jak zaczarowani na umundurowanych starszych kolegów.

Wszyscy uczniowie znają HYMN. Włączając się do Ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” punktualnie o 11:11. To była niesamowita chwila.

Po Hymnie Pani Dyrektor Jolanta Szczepanik rozpoczęła swoim przemówieniem część artystyczną akademii.

Były krótkie montaże słowne przeplecione przepięknymi wykonaniami pieśni narodowych przez chór szkolny pod batutą p. Małgorzaty Balickiej.

Uczniowie klasy 5a i 6a pokazali jak Austria, Prusy i Rosja dokonały trzech rozbiorów i pozbawiły Polskę niepodległości na 123 lata. Uczniów przygotowywała p. Anna Olczyk

Niejednej osobie na sali zakręciła się łza w oku, gdy dzieci śpiewały o utraconej wolności, gdy w sposób obrazowy i bardzo sugestywny przedstawiały  rozbiory i wreszcie, gdy wyśpiewały, czym jest NIEPODLEGŁOŚĆ. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali pieśń  pt. „Piechota”, która dosłownie poderwała do marszu najmłodszych.

Uroczystość zakończyła wzruszona p. Dyrektor. Podziękowała nauczycielom i uczniom za udział i przygotowanie akademii.

Oprawa plastyczna i dekoracje – p. Marzena Pająk; Przygotowanie Pocztu Flagowego – p. Elżbieta Fajdek; obsługa techniczna i media – p. Marzena Białczak; Współudział w przygotowaniu całej imprezy – Samorząd uczniowski wraz z p. Dorotą Raczyńską.

Skip to content