Dzień Rodziny w klasie 1a

Dzień Rodziny w klasie Ia”

W czwartek 30 maja uczniowie klasy I uroczyście obchodzili Dzień Rodziny. Do szkoły zaprosili swoje mamy i taty oraz rodzeństwo.

W pierwszej części dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym dziękowały swoim rodzicom za miłość, trud, troskę oraz każdy dzień spędzony z rodzicami. Pierwszaki swoją wdzięczność okazały podarowując rodzicom samodzielnie wykonane serca z bibuły.

W drugiej części rodzice zdawali egzamin ze znajomości umiejętności plastycznych własnego dziecka – musieli odnaleźć swój portret namalowany przez pociechę. Nie było to łatwe zadanie, ale rodzice wykazali się wiedzą i poczuciem humoru na temat własnego wizerunku, za co otrzymali brawa i medale.

W trzeciej części chętne mamy i ojcowie wzięli udział w konkursie na “Super Mamę i Super Tatę”. Zadanie konkursowe dla mam polegało na rozpoznaniu na podstawie zmysłu węchu i smaku różnych produktów spożywczych. Zadanie dla tatusiów było jeszcze trudniejsze – musieli obrać jabłko w taki sposób, aby uzyskać jak najdłuższą skórkę. Zarówno mamy jak i tatusiowie poradzili sobie doskonale, za co zostali udekorowani medalem “Super Mama’i “Super Tata” oraz głośnymi brawami.

 

Skip to content