Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

W bieżącym roku szkolnym uczniowie PSP nr 22 włączyli się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa organizowane przez władze naszego miasta. Wykonane przez nich prace pod opieką p.M.Pająk (szablony skarpet nie do pary-symbol niedostosowania genotypowego) wykorzystane zostały podczas uroczystego przemarszu ulicami Radomia w dniu 21.03.2019r.

W konkursie literackim skierowanym do uczniów radomskich szkół ponadpodstawowych na temat: „Osoby z Zespołem Downa – inni czy tacy sami jak my?” wyróżniono prace uczennic z klas gimnazjalnych pisane pod opieką p. J. Chmal.

Organizację działań na terenie szkoły prowadził Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu pod opieką p. E. Fajdek i p. K.Soleckiej.

Dominika Nagadowska kl. IIIc i Magdalena Kaim kl. IIIe