Laboratorium przyszłości

Laboratorium Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest  budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym ,gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował ,że umiejętności matematyczne w zakresie nauk przyrodniczych, technologii, i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratorium Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Laboratorium Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych ,kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W ramach Laboratorium Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 70 000 i wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt :

 1. Drukarkę 3D wraz z akcesoriami Antycubic4max
 2. Laptopa HP
 3. Gogle VR Class
 4. Kamerę przenośną cyfrową wraz z akcesoriami
 5. Aparat fotograficzny Canon wraz z akcesoriami
 6. Zestaw szaf
 7. Klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami Mały Chemik
 8. Mikroskopy wraz z akcesoriami 
 9. Klocki do samodzielnej konstrukcji wraz z akcesoriami sekrety elektroniki
 10. Oświetlenie do realizacji nagrań Softbox
 11. Robot edukacyjny wraz z akcesoriami JIMU Box, VEX IQ
 12. Lutownica/Stacja lutownicza 
 13. Mikrofony z akcesoriami
 14. Monitor interaktywny

#LaboratoriaPrzyszłości

Wrzesień to pierwszy miesiąc, w którym uczniowie naszej szkoły pracowali z  wykorzystaniem sprzętu zakupionego przez szkołę w ramach „Laboratorium przyszłości”. Pod kierunkiem nauczycieli informatyki uczniowie mieli możliwość zbudowania robotów za pomocą zestawów Jimu Box oraz  wydrukowali  pierwszy produkt z wykorzystaniem drukarki 3D. Zajęcia  z wykorzystaniem nowoczesnej technologii otwierają nowe możliwości,  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

W miesiącu październiku w ramach Laboratorium Przyszłości za pomocą gogli VR uczniowie mogli przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości.

#LaboratoriaPrzyszłości

19 .X.2022r.  w klasie 5a odbyła się ciekawa lekcja biologii. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela  wykonywali proste preparaty mikroskopowe. Do tego celu użyli bulwy ziemniaka. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy. Wszyscy celująco wykonali    preparaty oraz  odszukali w polu widzenia komórki skrobi ziemniaka Prawidłowo wykonanie zadania sprawiało uczniom ogromną satysfakcję, szczególnie dlatego ,że mogli korzystać z ” Podręcznego laboratorium”  , w tym nowego mikroskopu świetlnego oraz przyrządów preparacyjnych  zakupionych w ramach ” Laboratorium przyszłości”.

 
 

#LaboratoriaPrzyszłości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 3a zaśpiewali piosenkę pt.” Co to jest niepodległości?” odtwarzaną na monitorze interaktywnym . Uczniowie zapamiętali z niej, m.in, że Polska była pod zaborami Rosji, Austrii i Prus przez 123 lata oraz że odzyskaliśmy niepodległość 11.11.1918r. Na lekcji była obecna p. Dyrektor, która była dumna z wiedzy i postawy uczniów.

 
 
 
 
 

#LaboratoriaPrzyszłości

Miło nam poinformować, że w bieżącym  roku szkolnym 2022/2023 klasy:
2a,2b,3a,3b wraz z wychowawcami realizują  ogólnopolski projekt
edukacyjny „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”.
Projekt daje możliwość realizacji podstawy programowej kształcenia
ogólnego w efektywny i atrakcyjny sposób – poprzez wykorzystanie
narzędzi multimedialnych i informatycznych m.in. z programu
„Laboratoria przyszłości” oraz odkrywania tajników współczesnych
technologii.Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli będą wykonywać  trzy
wybrane zadania z czterech modułów, łącznie dwanaście zadań. Zachęcamy
do oglądania zdjęć ze zrealizowanych zadań, które na bieżąco będą
publikowane na stronie naszej szkoły.

#LaboratoriaPrzyszłości

Ciekawa lekcja chemii

#LaboratoriaPrzyszłości

W kl.4b została przeprowadzona lekcja z zastosowaniem klocków jumu box..Grupy czteroosobowe twrorzyły formy przestrzenne : huśtawka,

 słoń i pies. Uczniowie kształtowali umiejętność  konstrukcji przestrzennej z wybranych elementów, dzielenia się pracą w grupie oraz wzajemnej pomocy.

#LaboratoriaPrzyszłości

Zajęcia świetlicowe w ramach programu Laboratorium Przyszłości W czasie zajęć świetlicowych dzieci wykorzystywały sprzęt z programu LP. Tworzone były różne konstrukcje z klocków Jimu Robot. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

#LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie podczas zajęć rewalidacyjnych używali klocków do samodzielnej  konstrukcji. Ćwiczyli w ten sposób motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową i wyobraźnię przestrzenną.

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach Laboratorium Przyszłości nauczyciele wychowania fizycznego wykonali serię zdjęć demonstracyjnych prawidłowo wykonanych ćwiczeń : zagrywka sposobem górnym, odbicia sposobem górnym w piłce siatkowej dwutakt w piłce koszykowej, metodą poklatkową.  

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach realizacji programu „Laboratorium Przyszłości” uczniowie z klasy 1a zapoznali się z filmem instruktażowym „Na czym polega drukowanie 3D? . Głównym celem lekcji było przede wszystkim zapoznanie uczniów z zasadą działania drukarki 3D, obsługą urządzenia, a także zapoznanie z programami służącymi do wykonywania wydruków 3D. Uczniowie dowidzieli się jak działa drukarka 3D Antycubic4max oraz jak powstają pierwsze druki 3D. Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy z uwagą słuchali o zastosowaniu wydruku 3D w różnych dziedzinach nauki.

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach Laboratorium Przyszłości nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Podczas zajęć mogliśmy przenieść się w świat wirtualnej przyszłości za pomocą gogli VR, zgłębić umiejętność drukowania na drukarce 3D oraz programowania  robotów.

#LaboratoriaPrzyszłości

Nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w konferencji w ramach projektu Nauczyciel Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości
 
19 kwietnia naszą szkołę odwiedziło Mobilne Laboratorium Przyszłości. Zajęcia odbywały się w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
Edukatorzy przeprowadzili w formie warsztatowej zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii. Podczas zajęć uczniowie zgłębiali tematykę druku 3D oraz samodzielnie pracowali z długopisami 3D.
Uczniowie zapoznali się też z pojęciem sztucznej inteligencji. Mieli możliwość wzięcia udziału w zabawie rozpoznawania obrazów na przykładzie programu do rozpoznawania gestów. Poznali zasady wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Wszyscy dobrze się bawili !

#LaboratoriaPrzyszłości

Dnia 22.05.2023 r dzieci z klasy 1ai1b wybrały się wraz z opiekunami p. Justyną Warchoł, p. Amandą Żurowską oraz p. Mariolą Skrzeczyńską na warsztaty z robotyki na Uniwersytet Mechaniczny w Radomiu w ramach projektu laboratoria przyszłości. Dzieci na warsztatach mogły zobaczyć wirtualny świat w goglach VR oraz dowiedziały się jak działa drukarka 3D,mieli możliwość samodzielnego wydrukowania projektu.

#INNOWACYJNA HISTORIA – NOWE TECHNOLOGIE W SŁUŻBIE EDUKACJI

W dniach 26,27 października uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w projekcji dwóch filmów historycznych ,,Kartka z Powstania ” ,,Wiktoria 1920″ odbywające się  w technologii wirtualnej  rzeczywistości

W dniu 26.10.2023r. uczniowie klas 7 i klas 8 wybrali się do PSP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego w Radomiu. Celem wizyty był udział młodzieży w II edycji projektu ,,Innowacyjna historia-nowoczesne technologie w służbie edukacji”.
Projekt polegał obejrzeniu dwóch filmów historycznych w nowej technologii VR- wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie poznając nowe możliwości edukacyjne zwiększają swoje szanse na przyszłym rynku pracy oraz poznają wiedzę historyczną na żywo stając się jednocześnie jej bohaterami. Jest to przedsięwzięcie realizowane pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Uczniowie obejrzeli dwa filmy „Kartka z Powstania” (Powstanie Warszawskie) oraz „Wiktoria 1920” (wojna polsko – bolszewicka). Oba seanse wzbudziły niezapomniane wyrażenia.

#Ciekawa lekcja biologii

Klasy 5a i 5b lekcje biologii. Wykonywanie prostych preparatów mikroskopowych z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości

Skip to content