Wycieczka Nadleśnictwo Marcule

19 maja uczniowie klasy Va, VIa oraz VIIa  uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do   Arboretum  w Nadleśnictwie  Marcule pod opieką  nauczyciela biologii Pani dyrektor Jolanty Szczepanik,  wychowawców klas Pani Marzeny Białczak, Pani Karoliny Soleckiej oraz nauczyciela współorganizującego  kształcenie Pani Beaty Nalberskiej.

Uczniowie naszej szkoły  pod kierunkiem  Pracownika Nadleśnictwa odbyli zajęcia w  ogrodzie botaniczny oraz zagrodzie  zoologicznej usytuowanym na terenie Arboretum.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z różnorodnością gatunkową roślin i przykładami gatunków chronionych występujących w Polsce . Mieli oni okazję obejrzeć piękne i unikatowe gatunki roślin, gdyż na terenie arboretum zgromadzono ponad 600 gatunków drzew i krzewów całej strefy klimatu umiarkowanego.

Uczniowie mogli zobaczyć kwaterę z „Dębem Jana Pawła II”, przy którym znajduje się pamiątkowy głaz  z wyrytymi słowami Papież Polaka wypowiedzianymi w trakcie pielgrzymki do Polski w czerwcu 1999 roku

Ogromną atrakcją był pobyt i spacer po zagrodzie zoologicznej  , gdzie uczniowie pod kierunkiem Leśnika  mogli dokarmiać   występujące tam zwierzęta oraz naśladować  odgłosy  zwierząt.

Dalszym punktem wycieczki były zajęcia biologii w izbie dydaktycznej . Uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu biologii środowiska życia roślin i  zwierząt, które możemy spotkać w Polsce i nie tylko oraz poznać działania zmierzające do ochrony ginących gatunków. Po zajęciach dydaktycznych przyszedł czas na relaks i odpoczynek ,pieczenie kiełbasek, przejazd kolejką wąskotorową do Iłży .Na koniec wycieczki degustowaliśmy  pyszne lody .Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni .