ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym, w dniu 29.09.2021r. pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Jolanta Szczepanik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 22 ” dotykając piórem , jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.  Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Radośni, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań, zadawanych przez  prowadzących uroczystość- przewodniczących Samorządu Uczniowskiego.

Na  uroczystości ślubowania klas pierwszych przybyli dostojni Goście : Pani Katarzyna Kalinowska -Wiceprezydent Miasta Radomia, Pani Agnieszka Grabska– Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego  w Radomiu Pani Mart Michalska – Wilk— Radna Rady Miejskiej w Radomiu, Przewodnicząca Klubu Parlamentarnego Radnych Koalicji Obywatelskiej, Pan pułkownik Łukasz Baranowski – zastępca  Dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Terytorialnej ,  Ks. Prałat Jarosław Wojtkun –  Proboszcz Bazyliki Mniejszej Św. Kazimierza w Radomiu . Obecni byli również  przedstawiciele Rady Rodziców w osobie  przewodniczącego Rady Rodziców oraz przedstawiciele rodziców klas pierwszych reprezentowanych przez trójki klasowe,  Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi i administracji, Samorząd Uczniowski  oraz pierwszoklasiści , bohaterowie tej uroczystości –  uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami Panią Anną Leszczyńską i Panią Justyną Maj  i nauczycielami wspomagania.

W tej wyjątkowej chwili głos zabrała Pani Katarzyna Kalinowska  Wiceprezydent Miasta Radomia, która  pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności, rodzicom wyboru szkoły, całemu gronu pedagogicznemu wspaniałej pracy.  Następnie wychowawczynie klas pierwszych rozdały   dzieciom liczne niespodzianki – przybory szkolne ufundowane przez Radę Rodziców szkoły. Ogromną  niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klas 4-8,  którzy   pod kierunkiem opiekuna szkolnego  koła  teatralnego „Żak” Pani  Anny Olczyk i Marzeny Białczak  przygotowali przedstawienie pt” „Zoo”, tym samym zabierając wszystkich obecnych w przepiękny, kolorowy świat bajek. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, życzenia, podziękowania, uściski. Oprawę plastyczną przygotowali nauczyciele pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Marzeny Pająk. Poczet flagowy przygotowała opiekunka SU -Pani Dorota Raczyńska .

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całej społeczności szkolnej,  ich rodziców i dziadków. Jednak ze względów epidemiologicznych obecność uczestników była bardzo ograniczona.